Psycholog i psychoterapia w Poznaniu - Centrum Psychoterapii AZYMUT

mgr Alicja Mochocka

Psychoterapia Dzieci (od 7.ż.), Psychoterapia Młodzieży – w tym z osobami ze spectrum Autyzmu i ADHD oraz Psychoterapia Indywidualna Dorosłych.

Psychoterapia dzieci i młodzieży, osób dorosłych w Poznaniu

Moja misja

  • Zobaczyć: kim jesteś? Co uwielbiasz? Co sprawia Ci trudność? 
  • Zrozumieć: jak widzisz świat? Jaki masz cel? Co Ci pomaga, co przeszkadza?
  • Pomóc: w rozterkach. W wyzwaniach. W odkryciu tego, co kryje się w Twojej plątaninie myśli i przeżyć – bo każdemu Odkrywcy przyda się przewodnik. 

Filozofia terapii

  • sychoterapia to sposób na przyjrzenie się swoim codziennym ścieżkom i szansa na wydeptanie nowych. 

Priorytety

  • pracując z dziećmi ważna jestperspektywa rozwojowa, poszanowania prywatności dziecka, współpraca z rodzicami
  • z nastolatkami uważność na zadania rozwojowe, szacunek dla autonomii i prywatności, wspieranie rodziców
  • pracując z dorosłymi realistyczne ustalenie celów, szacunek, empatia i zrozumienie

Motto

  • Każdy człowiek to niepowtarzalny kawałek wszechświata

Psychologia to dla mnie

  • Ciekawość – Perspektywa – Zrozumienie 

Jaki film polecam młodym osobom

  • „Ruchomy zamek Hauru” Studia Ghibli
     

Edukacja i szkolenia

  • mgr Psychologii (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu)

  • 2-letnie studia podyplomowe „Edukacja i Rehabilitacja osób z Zaburzeniami ze Spektrum Autyzmu’ 

  • W TRAKCIE nauki w 4-letniej szkołę psychoterapii „Centrum CBT Edu”

  • regularnie biorę udział w szkoleniach, m.in. „Rola szkolnych specjalistów w zapobieganiu zachowaniom samobójczym”, „Autyzm – jak planować skuteczne wsparcie” (Everyday Life Course, Yale)
  • zdobywałam doświadczenie zawodowe w placówkach edukacyjnych (m.in.: Przedszkole nr 1 „Bajkowy Zamek” w Poznaniu, Przedszkole z Oddziałami dla Dzieci z Autyzmem w Koninie, Szkoła Podstawowa nr 74 w Poznaniu, Oddział dziecięco-młodzieżowy szpitala psychiatrycznego w Gnieźnie).

Opinie

E Pkw

Byłam tylko na jednej wizycie u Pani Alicji, ale jestem bardzo zadowolona 🙂